Respuesta :

Answer:

a. 3 $3.69

Step-by-step explanation:

Answer:

Pounds Cost

3 $3.69

$ 3.69/3 = $1.23/1 pound

5 $6.15  

$6.15/5 =  $1.23/1 pound

8 $9.84

$9.84/8 = $1.23/1 pound

Step-by-step explanation: